31/12/2020 - 20:55

Sosyal Medyada Paylaş

En İyi Fotoğraf Düzenleme Yazılımları Sizlerle

En İyi Fotoğraf Düzenleme Yazılımları Sizlerle

Fotoğraflarınızı güzelleştirmek için Mac ya da Windows'ta profesyonel fotoğraf düzenleme yazılımına ne dersiniz ? İster acemi ister profesyonel olun, fotoğraflarınızı fotoğrafçılık web sitenize yüklemeden önce düzenlemek çok önemlidir.

En iyi fotoğraf düzenleme programı, fotoğraf çekerken bir görüntüye odaklanmanıza, vurgulamak istediğiniz temel noktalara ve ortalama bir resmi gerçekten inanılmaz derece de kaliteli bir fotoğrafa  dönüştürmenize yardımcı olabilir. Bu yazıda, fotoğrafçılar için en iyi fotoğraf düzenleme yazılımını sizler için paylaşacağız.

Peki Neden Fotoğraflarınızı Düzenlemelisiniz?

Profesyonel fotoğrafçıysanız ya da sadece hobi olarak fotoğraf çekiyorsanız fotoğraf düzenleme işinizin bir parçasıdır. Düzenleme yoluyla, pozlama, beyaz dengesi, ışık dengesi ve renk gibi ölçümleri ayarlayarak zaten çarpıcı olan fotoğraflarınızı daha da mükemmel hale getirebilirsiniz.

Aynı zamanda , fotoğraflarınızı düzenlemek, görüntü dosyalarınızın boyutunu küçültmenize yardımcı olabilir. Görüntülerinizi çevrimiçi olarak fotoğrafçılık web sitenize veya bir sosyal medya hesabınız da paylaşmayı planlıyorsanız, bu daha da önemlidir. Daha küçük resimler, WordPress sitelerinizin yükleme hızını arttırarak arama motoru sıralamanızı iyileştirecektir.

Şimdi listemize bir göz atalım.

Adobe Photoshop CC 2020

Daha Fazla Bilgi ve İndirme Linki

PC: Intel Core 2 veya AMD Athlon 64 işlemci 2 GHz, 2 GB RAM (8 GB önerilir), Windows 7 - 10 | Mac: Çok çekirdekli Intel 64 bit, 2 GB RAM (8 GB önerilir), OS X 10.11 veya üstü | Sabit sürücü: 4GB | Minimum ekran çözünürlüğü: 1024x768 piksel

Adobe’nin Photoshop CC’yi yalnızca abonelikli bir ürün haline getirme kararı tartışmalı bir konudur. Ancak seçimler, maskeler ve katmanlar için sağladığı destek eşsizdir ve bu onu karmaşık kompozit görüntüler için tercih edilen araç haline getirir. Karmaşıklık konusundaki ününe rağmen, Photoshop aslında çok temiz, kaygan bir arayüz sunuyor.

Programın acemi modu yoktur, ancak araçlar paneli, size araçların nasıl çalıştığını ve ne işe yaradığını gösteren hızlı animasyonlar sunar. Photoshop'ta resim tarama veya kataloglama araçları yoktur, ancak Lightroom, Photoshop ile aynı fotoğraf  planlarına dahil edildiğinden bu bir sorun değildir. Kendi başına Photoshop güçlüdür ancak sınırlıdır. Adobe Lightroom ile dünyanın en popüler çift perdeli görüntü düzenlemesinin yarısıdır.

Adobe Photoshop Lightroom Classic/CC

Daha Fazla Bilgi ve İndirme Linki

PC: Intel Core 2 veya AMD Athlon 64 2 GHz veya daha hızlı, 2 GB RAM (8 GB önerilir), Windows 7 SP1 - 10 | Mac: Intel 64-bit, 2GB RAM (8GB önerilir), OS X 10.12 veya üstü | Sabit sürücü: 2 GB (CC için 10 GB) | Minimum ekran çözünürlüğü: 1024x768 piksel

Adobe Lightroom CC, hepsi bir arada bir görüntü kataloglama, ham işleme ve düzenleme programı ve Photoshop için mükemmel bir ortaktır. Ancak Adobe, normal masaüstü depolaması için artık Lightroom Classic olarak adlandırılan "eski" Lightroom'u ayırarak ve tüm fotoğraflarınızı çevrimiçi depolayan yeni, inceltilmiş Lightroom CC'yi sunarak işleri daha kafa karıştırıcı hale getirdi.

 Her ikisini de ana Adobe Photography Plan'da elde edersiniz, ancak bizim için klasik sürüm açık arayla en iyisidir. Photoshop'ta manuel düzenlemeleri uygulamak için gereken sürenin bir kısmında tek tıklamayla hazır ayarları uygulamanıza olanak tanır ve çok çeşitli ücretsiz Lightroom hazır ayarları da vardır.

Affinity Photo 1.8

Daha Fazla Bilgi ve İndirme Linki

PC: İşlemci fiyatlandırılmamış, 2 GB RAM (4 GB önerilir), Windows 7 SP1 - 10 | Mac: 64-bit Core Duo 2 veya üstü, 2GB RAM, OS X 10.9 veya üstü | Sabit sürücü: 670MB | Minimum ekran çözünürlüğü: 1280x768 piksel

Birçok fotoğrafçı için bu tür bir eski tarz resim düzenleyici tam da ihtiyaçları olan şey. Ve Affinity Photo size tam olarak aynı şeyi verir, ancak tek bir ekstra düşük ödeme ile abonelik gerektirmez. Affinity Photo, uygun fiyatlı bir fiyatla satılır, ancak Photoshop ile kafa kafaya rekabet edebilecek araçlara, özelliklere ve güce sahiptir.

 Klonlama, iyileştirme ve rötuş araçları, otomatik nesne kaldırma için Inpainting aracı ve yerelleştirilmiş görüntü bozulma efektleri için özel bir çalışma alanı ile özellikle rötuş pazarına odaklanır. Affinity Photo, odak yığınlamadan yüksek frekans ayırmaya kadar burada listelenenden daha fazla araç ve özelliğe sahip son derece güçlü bir fotoğraf editörüdür.

PhaseOne Capture One Pro 21

Daha Fazla Bilgi ve İndirme Linki

PC: 2 çekirdekli CPU veya daha iyisi, 8GB RAM, Windows 7 SP1 - 10 | Mac: 2 çekirdekli işlemci veya üstü, 8 GB RAM, OS X 10.12.6 veya üstü | Sabit sürücü: 10GB | Minimum ekran çözünürlüğü: 1200x800 piksel

Capture One, stüdyo fotoğrafçıları için 'oturumlara' dayalı iş akışına sahip bağlı yakalama ve düzenleme aracı olarak ve Lightroom tarzı görüntü kataloglama, arama ve düzenleme aracı olarak çalışır. Lightroom tarzı "modüller" yerine tek bir pencerede çalışır ve oldukça özelleştirilebilir "araç sekmeleri" kümesine sahiptir. Temel farklılıklardan biri, işinizdeki değişiklikleri görmeyi ve düzenlemeyi çok daha kolay hale getiren katman tabanlı yerel ayarlama sistemidir ve bu daha sonra düzenleyebileceğiniz 'parametrik' doğrusal ve radyal degrade maskeleri içerir.

Capture One’ın dönüşümleri Lightroom’unkinden daha yumuşak ve keskin görünür. Phase One’ın Fujifilm ile yeni işbirliği düzenlemesi, tartışmasız en iyi Fujifilm işlemeyi üretebileceği ve aynı zamanda Fujifilm’in Film Simülasyon modlarını yeniden oluşturabileceği anlamına geliyor. Yakında duyurulan Capture One 21, hız ve iş akışı geliştirmeleri, yeni bir Dehaze aracı ve yeni bir Hız Düzenleme modu getiriyor.

The DxO Nik Collection

Daha Fazla Bilgi ve İndirme Linki

PC: Intel Core 2 veya AMD Athlon 64 X2, 4GB RAM (8GB önerilir), Windows 7 64-bit SP1 - 10 | Mac: Intel Core i5 veya üstü, 4 GB RAM (8 GB önerilir), OS X 10.12 veya üstü | Sabit sürücü: 4GB | Minimum ekran çözünürlüğü

DxO Nik Koleksiyonu, ünlü Nik paketinin en son sürümüdür ve burada yeni bir iş akışı ve yeni bir araç içerecek şekilde baştan aşağı güncellenmiştir. Nik Collection, oldukça mükemmel ve ayrı ayrı güçlü üç yaratıcı araç içerir: Analog Efex Pro, analog ve Color Efex Pro, bireysel kullanım için veya 'tarifler' olarak birleştirilen son derece güçlü bir filtre paketidir. Silver Efex Pro, şimdiye kadar ki en iyi dijital siyah beyaz eklentidir.

Viveza, renkli görüntüler oluşturmak, kaçma ve yakma effekti vermek için iyi bir uygulamadır. HDR Efex Pro, bir HDR birleştirme / efekt aracı olarak oldukça kullanışlıdır. Sharpener Pro ve Dfine artık oldukça eski görünse de, yine de çıktı netleştirme ve gürültü azaltma için yararlı olabilirler. Ancak büyük haber, güçlü lens ve perspektif düzeltmeleri, eğim kaydırma efektleri ve gelişmiş geniş açılı bozulma düzeltmesi sunan Perspective Efex'in gelişidir. Sürüm 3.3, Nik Collection'ın 25. doğum gününü 25 yeni ön ayarla kutluyor.

DxO PhotoLab 4

Daha Fazla Bilgi ve İndirme Linki

PC: Intel Core 2 veya AMD Athlon 64 X2, 4GB RAM (8GB önerilir), Windows 7 SP1 - 10 | Mac: Intel Core i5 veya üstü, 4 GB RAM (6 GB önerilir), OS X 10.12 veya üstü | Sabit sürücü: 4GB | Minimum ekran çözünürlüğü

DxO PhotoLab, eski DxO Optics Pro'nun yerini alıyor ve DxO'nun Nik Collection yazılımını satın almasından yerel ayarlama araçları ekleyerek onu daha güçlü, bir çok yönlü fotoğraf düzenleme çözümü haline getiriyor. Yeni PhotoLibrary penceresini görüntü klasörlerinize göz atmak, projeler oluşturmak ve temel filtreleme ve temizlik görevlerini gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz.

PhotoLab tarafından üretilen görüntü kalitesi rakipsizdir. Olumsuz tarafı, PRIME denoise ve DxO'nun ClearView Plus özelliğini elde etmek için daha pahalı Elite sürümüne ihtiyacınız olacak ve perspektif düzeltmeleri (Optics Pro'ya bir kez yerleştirildikten sonra) uygulamak istiyorsanız DxO ViewPoint eklentisine ihtiyacınız olacak. PhotoLab 4'ün en büyük yeni özelliği, mevcut PRIME aracından bile daha iyi ve daha hızlı olan yeni DeepPRIME gürültü azaltma özelliğidir. Yüksek ISO ham dosyalarıyla yapabilecekleri inanılmaz ve eşsizdir.

Luminar 4 

Daha Fazla Bilgi ve İndirme Linki

PC: Intel Core i5 veya üstü, Windows 7 64-bit veya üstü | Mac: 2010 Başı Mac veya üstü, OS X 10.11 veya üstü | Sabit sürücü: 10GB

Skylum Luminar, fotoğraf düzenleme yazılımına göreceli olarak yeni gelenlerden biri. Ama şimdiden büyük bir sıçrama yaptı. Hem görüntülerinizi hem de tamamen bir iş akışıyla düzenleyebilen hepsi bir arada bir fotoğraf editörü fikrinden hoşlanıyorsanız, o zaman doğru yerdesiniz! Görüntü katmanlarını, maskeleri ve montajlarını bile destekler.

Luminar 4, bazı çok etkili AI düzenleme araçlarına öncülük eden çok güçlü ve etkili bir orta seviye fotoğraf editörüdür. AI Sky Değiştirme filtresi oldukça olağanüstüdür. Ayrıca portre geliştirme araçları, çok yönlü bir görüntü düzenleyicide beklediğinizden daha ince ve etkilidir.

 Luminar 4, normal Luminar ve Luminar Flex eklentisini tek bir satın alma haline getirdi. Böylece bağımsız bir program olarak veya Photoshop CC, Lightroom, Photoshop Elements veya Apple Photos ile bir eklenti olarak kullanılabilir.

 Bununla birlikte, Luminar AI yakında yeniden bir tasarım sunucak. Ağırlıklı olarak AI efektlerine ve 'şablonlara' odaklanarak, görüntülerinizi otomatik olarak analiz edecek ve size harika görünümler önerecek.

Exposure Software Exposure X6

Daha Fazla Bilgi ve İndirme Linki

PC: Intel Core 2 or compatible, Windows 7 64-bit or later | Mac: Intel Core 2 or compatible, OS X 10.10 or later | Hard drive: Not quoted | Minimum screen resolution: 1280x768 pixels

Exposure X6, çok daha fazla tanınmayı hak eden nispeten az bilinen bir programdır. Analog film efektlerinde uzmanlaşan ve tek tıklamayla basit bir ön ayarlı efekt kitaplığıyla birlikte gelen ince, güçlü ve verimli hepsi bir arada fotoğraf düzenleme ve tarama aracıdır. Görüntü katmanları sunmaz, bu nedenle fotoğrafları birleştiremezsiniz. Ancak birçok fotoğrafçı için bunun önemi yoktur.

Exposure X6, basit ara yüzü, bazı güzel efektleri ve ön ayarları ile basit ve etkili bir araçtır. Bu uygulama size, ek dosyalar kaydetmeye gerek kalmadan tek bir görüntü ve birçok farklı görünümü denemek için 'sanal kopyalar' sunar.

ON1 Photo RAW 2020

Daha Fazla Bilgi ve İndirme Linki

PC: Intel Core 2 Duo, Xeon veya daha iyisi, 4 GB RAM (16 GB önerilir), Windows 7 - 10 | Mac: Intel Core 2 Duo, 4 GB RAM (16 GB önerilir), OS X 10.12 veya üstü | Sabit sürücü: 1.5GB

ON1 Photo RAW, belki de buradaki tüm programların en eksiksiz çözümüdür. 2021 sürümü yeni renk seçimi ve değiştirme araçları, yeni bir nokta düzeltme fırçası, yeni portre ve manzara geliştirme araçları sunar. Adobe tarzı görüntü paylaşımı ve mobil cihazlarla senkronizasyon için isteğe bağlı bir ON1 360 abonelik hizmeti de bulunmaktadır. ON1 Photo RAW, görüntü klasörlerinizi zahmetsizce keşfetmenizi, ancak ihtiyacınız olursa daha güçlü arama araçlarını sağlayan yerleşik bir karma tarama ve kataloglama modülüne sahiptir.

Geliştirme, efektler, portre ve yerel (ayarlama) panellerine sahip bir düzenleme modülüne sahiptir. Tek başına efektler modülü, sonsuz bir permütasyon dizisinde ayarlanabilen, maskelenebilen ve birleştirilebilen çok çeşitli filtrelere sahiptir. ON1 Photo RAW, bazı rakip uygulamalar kadar iyi bilinmeyebilir. Ancak özellikle net ve modern yeni arayüzüyle, bir göz atmaya değer.

0 0
Instagram Canlı Oda Artık 4 Kullanıcıya Kadar İzin Veriyor!

Instagram Canlı Oda Artık 4 Kullanıcıya Kadar İzin Veriyor!

Instagram Live Room artık 4 kullanıcıya kadar izin veriyor. İşte bu yeni özelliği nasıl etkinleştireceğiniz

Windows Sisteminizi Karantina Süresinde Sağlıklı Hale Getirme

Windows Sisteminizi Karantina Süresinde Sağlıklı Hale Getirme

Bu karantina sırasında, yeni teknikleri koruyarak, düzenleyerek ve keşfederek her anınızı faydalı hale getirin. Her zaman pencerelerle ilgili sorun...

Bu Basit Araç Facebook, Instagram Ve Youtube Gibi Hesaplarınızı Yönetmeyi Ve Büyütmeyi Hedefliyor!

Bu Basit Araç Facebook, Instagram Ve Youtube Gibi Hesaplarınızı Yönetmeyi Ve Büyütmeyi Hedefliyor!

Dijital çağda, sosyal medya pazarlaması işletmeler için her zamankinden daha önemli. Aslında, pazarlamacıların yüzde 73'ü sosyal medyanın işletmele...