04/03/2021 - 17:33

Sosyal Medyada Paylaş

Audi S Line Nedir?

Audi S Line Nedir?

Audi S Line Nedir? 

Mercedes'in AMG'si var, BMW'nin M Sport'u ve Audi'nin S hattı var. Üç Alman otomobil şirketi uzun yıllardır birbirleriyle rekabet halinde. Her otomobil üreticisi, diğer ikisine karşı bir avantaj sağlamak için görsel ve performans yükseltmelerinde kendi benzersiz özelliklerini sunar.

S line, AMG ve M Sport'tan biraz farklı çünkü Audi, S line'ı tamamen yeni modeller yerine paketler halinde sunuyor. Ve önemli ölçüde daha düşük bir maliyetle. Bu makalede, Audi’nin S serisinin açıklanmasını bekleyebilirsiniz. Dahası, hangi araçların paketleri donatabileceğinden ve bunlardan bazılarının neler içerdiğinden bahsediyoruz.

Audi S Line, Audi tutkunlarına Audi sürüş deneyimlerini spor odaklı görseller ve performans iyileştirmeleriyle geliştirme fırsatı sunuyor. Performans sonunda, S Line araçları tipik olarak daha sportif tekerlekler ve yükseltilmiş bir süspansiyon alacak.

Görsel açıdan, S Line alıcıları spor koltuklardan ve Audi A5 Sportback için Piyano Siyahı iç vurgular gibi iç ve dış mekanı vurgulayan renkli vurgulardan yararlanıyor. Audi şu anda yeni modelleri için üç farklı S line paketi sunuyor: Spor, siyah ve rekabet.

Audi S Line, Performans Yükseltmelerini İçerir mi?

A5 Sportback söz konusu olduğunda, iki S line paketi vardır. S line siyah paketi daha sportif bir süspansiyon ve performans lastikleri sunarken, S line spor paketi yalnızca spor süspansiyonla birlikte gelir.

Bununla birlikte, hangi Audi'yi seçtiğinize bağlı olarak, S line performans yükseltmeleri değişebilir. Örneğin, Alman otomobil üreticisinin S line rekabet paketi sunduğu Audi TT Coupé'yi ele alalım. Bu performans eklentisinde, yükseltilmiş bir sanal kokpite ek olarak kırmızı fren kaliperleri, spor süspansiyon ve performans lastikleri bulunur.

Dış Tasarım Yükseltmeleri

S Line paketleri modele göre değişir. Ancak bunların çoğu, daha karmaşık tekerleklere sahiptir. Örneğin, S line spor paketinin 19 × 20 kollu V tasarım jantlar içerdiği Audi Q3 quattro Technik'i ele alalım. Normalde bu Q3'te 5 kollu jantlar bulunur.

Şimdi, Audi A5 Sportback quattro Technik gibi daha sportif modellerle, S line siyah paketi kullanılabilir hale geliyor. Bu S line seçeneği, keskin kontrastlar için tüm mevcut pencere çevresini ve ızgarayı karartır.

Sonuç olarak, S line black paketi, S line spor paketinden biraz daha fazlasını sunuyor. Her ne kadar, hangisi kişisel tercihe bağlı olsa da. Örneğin iki sportback'i ele alalım. Audi A5 Sportback  S line siyah paketini sergilerken Audi S5 Sportback göstermez.

İç Tasarım Yükseltmeleri

Audi'nin ürün yelpazesindeki birçok otomobil, her biri kendi benzersiz yükseltmelerini sunan, satın alınabilen bir (veya iki) S line paketi içerir. Örneğin, Audi Q5 quattro Progressiv'i ele alalım. S line spor paketi, Audi Q5'in iç tasarımını ön spor koltuklar, paslanmaz çelik pedallar ve siyah tavan döşemesiyle yapılandırır.

Bu konfigürasyonlar çoğu S line paketinde oldukça standarttır. Bununla birlikte, daha pahalı Audi araçlarının renkli iç aksamları olacaktır.

Bir Audi A4 Sedan quattro Technik'in teknik özelliklerine bakıldığında, iki S line paketi Audi Q5'e kıyasla farklı bir görünüm sunuyor. S line spor paketi ile A4 Sedan, fırçalanmış alüminyum görsel iyileştirmeye ek olarak Q5 ile aynı yükseltmeleri alıyor. Kapak tarafında, S line siyah paketi aynı şeyi sağlar ancak fırçalanmış alüminyumu piyano siyahıyla değiştirir. 

Hangi Audi Modellerinde S Line Var?

Audi serisindeki çeşitli araçlar en az bir S Line paketi sunar. S serisi otomobiller gibi diğerleri zaten standart olarak dahil edilen S Line özelliklerine sahiptir. Aşağıdaki modeller, S line spor paketi, S line siyah paketi veya her ikisi ile mevcuttur.

A3 Sedan Progressiv

A4 Sedan Progressiv ve Technik

Tüm A5 Coupe'ler, Sportback'ler ve Cabriolet'ler

Tüm A6 Sedanlar

A7 Progressiv ve Technik

Q3 Progressiv ve Technik

Q5 Progressiv ve Technik

Q8 Progressiv ve Technik

TT Coupé ve Roadster

Hangi Audi'yi Seçmeliyim?

Artık S line'ı iyi anladığınıza göre, sizin için doğru Audi'yi seçebilirsiniz. Her şey dahil fiyatlandırma ile en doğru fiyatları alırsınız. Artık sürpriz yok!

 

0 0
Telefon Numarası Sorgulama

Telefon Numarası Sorgulama

Bazen bizleri farklı telefon numaralarından arayabiliyorlar. Bu aramalardan bazıları ne yazıkki kötü niyetli kişiler tarafından yapılabiliyor. Bu k...

Yaşlandığımı Nasıl Anlarım ?

Yaşlandığımı Nasıl Anlarım ?

Yaşlanmanın alamatlerini sayarken kendimce bir takım ölçülerim var.