09/03/2021 - 14:21

Sosyal Medyada Paylaş

Doğal Epilasyon Yöntemleri

Doğada bulunan birçok şey, evinizde yer aldığı müddetçe kendi bakımınızı kendiniz yapabilirsiniz. Kullanılan birçok kimyasal içerikli maddeler yerine bu uygulamaları denemek oldukça işinize yarayacak niteliktedir. Özellikle işin içine aylık olarak yapılmakta olan tüylerin alınması giriyorsa mutlaka denenmiş yöntemlere göz atmanız gerektiğini unutmayın.

Zerdeçal ve Gül Suyu Mucizesi

Haftada 1 kez tekrarlayacağınız bir uygulama olup, yan etkileri bulunmayan ve beraberinde teninizi yumuşak bir kıvama getiren pürüzsüz bakım ikilisi olarak bu iki ürünü birleştirmek mucize etki yaratıyor. Bir miktar gül suyu ile ortalama 2 çay kaşığı zerdeçalı birleştirin. Hamur şekline getirerek biraz bekleyin. Ardından tüylü bölgelere hafta da bir kez uygulayın. Gözle görülür etkisini haftalar sonrasında görebilmeniz mümkün olacaktır. Tüyleri sarartarak azalmasını sağlayan bu yöntem beraberinde de azaltacaktır. Dikkat etmeniz gerek şey bu ikiliyi sürdüğünüz bölgenin doğru sürede beklemesini sağlamaktır. Vücut yapısına göre bu süre değişeceği için kuruduğu an olarak süreyi noktalayabilirsiniz.

Eski Bir Yöntem Olan Bal Limon ve Şeker

Öncelikle bu uygulamanın ağda olduğunu düşünenler için evet doğru cevap eski bir yöntem olsa da ağda şekli diyebilmek mümkündür. Her bir üründen eşit olacak şekilde bir kaba koyup karıştırmanız ve ardından ısıtmanız sonrasında tüylerin temizlenmesini istediğiniz bölgeye sürün. Ardından bir bez yardımı ile çekin. Yöntem basit olduğu kadar uygulaması da basittir. Her evde bulunan bu ürünlerle ağdanızı her ay yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu şekilde ağdanın özelliği kıl köklerini küçültmesidir. Zaman içinde yoğun bir şekilde çıkan tüyler arasında boşluklar oluşturur. Uzun süre sonunda da tüyler güçsüzleşip kendiliğinden dökülmeye başlar.

Yemek Amaçlı Kullanılan Patates ve Yeşil Mercimek Mucizesi

İnanması zor olsa da bu ikili birleştiği vakit tüylerin ovalama yardımıyla yok olduğunu söylemek mümkündür. Kullanacağınız malzemeler ise sadece haşlanmış patates ve bir gece öncesinde suda bekletilen yeşil mercimektir. İçine bir kaşık limon ve bal eklenince de olağanüstü bir karışım oluşur. Elde edilen malzeme iyice ezilerek hamur kıvamına getirilir. Böylece alınmak istenen tüylü bölgeye sürülür. Sürülme sonra yaklaşık 20 dakikalık bir bekleme süresi geçirilir. Bu süre sonunda sanki soyulan bir maske gibi kuruyan karışımı ovalayarak çıkartmaya başlanır. Bu esnada tüylerinizde karışımın içine karışacaktır. Böylelikle canınız yanmadan çok basit bir yöntemle tüylerinizden kurtulacaksınız. Denemiş ve başarılı sonuçlar alınmış bir uygulama olarak tavsiye edilmektedir. Uygulanışı gereği günümüzün boncuk ağda uygulamasına da benzetilebilir.

Mısır Unu ve Yumurta 

Bir çay kaşığı şekeri, mısır nişastası ve yumurta akı ile birleştirip, almak istediğiniz bölgeye sürün. Ardında kıl köklerinin çıkış yönünün tersine doğru tıpkı ağda kullanır gibi çekin. Oldukça temiz ve pürüzsüz bir cilt dokusuna sahip olacağınız gibi aynı zamanda besleyici bir maske kullanmış olacağınıza emin olabilirisiniz.

Etkili Epilasyon Yulaf Ezmesi ve Limon

Gerçek etkiyi görmek isteyen kişiler için muazzam bir uygulama çeşidi olan yulaf ezmesi ve limon birleşimi efsane bir epilasyon yöntemidir. Yulaf ezmesini ihtiyacınız olan ölçüde bir kaba koyun. Ortalama yarım limon sıkın. Bu birleşimi yulaf yumuşayıncaya kadar karıştırın. Ardından epilasyon etkisini yaratmak istediğiniz bölgeye sürün. Hafta da iki kez tekrarlanması gereken bu uygulama gözle görülür net sonuçlar vermiştir. Malzemenin az olmasına rağmen çok etkin bir uygulama olarak özellikle yüz kısmında kullanıldığı da doğrudur. Parıldayan ve canlanan cilt yapısında istenmeyen tüylerin yok oluşunu izlemek mükemmel olacaktır. Ayrıca uygulanış biçimi de maske sürer gibi olmaktadır. Kuruyan kısımları ılık suyla yıkamanız yeterlidir.

 

0 0
Organik Vitaminlerin Çocuklar Ve Anneler İçin Faydaları

Organik Vitaminlerin Çocuklar Ve Anneler İçin Faydaları

Düzenli olarak vitamin almak çok sayıda sağlık yararı sağlayabilir ve siz ve aileniz için organik vitaminler seçmek, ailenizin vücutlarını ve bağış...

5 Doğal Cilt Bakımı İpuçları

5 Doğal Cilt Bakımı İpuçları

Herkes sivilcesiz kusursuz bir cilt ister. Bazı doğal cilt bakımı ipuçları arıyorsanız, doğru sayfaya geldiniz. Bu makalede ortaya çıkan güzellik s...

Aloe Veranın Sırları

Aloe Veranın Sırları

Humuslu toprakta yetiştiği bilinen aloe veranın mükemmel sır dolu yapısı günden güne dikkat çekiyor. Son 2 yıl içinde oldukça önemli derece de rağb...