10/02/2021 - 16:26

Sosyal Medyada Paylaş

Scarlett Johansson'ın En İyi 8 Filmi

Scarlett Johansson'ın En İyi 8 Filmi

Scarlett Johansson, Hollywood'un gördüğü en iyi aktrislerden biridir. Filmlerinin çoğu gişede başarılı ve eleştirmenlerin beğenisini toplamayı başardı. Oyunculuk konusundaki kendine özgü yaklaşımıyla tanınan Scarlett Johansson, en yüksek ücretli aktrislerden biridir. İşte izlemediyseniz izlemeniz gereken en iyi 8 filmi.

Lucy (2014)

 

Johansson, dünya çapında gişe rekorları kıran bu filmde baş karakter olarak rol aldı, genç bir kadın uyuşturucu katırı olmaya zorlanır. Karnına sentetik bir ilaç dikildiğinde, torba aniden kırılarak ilacı sistemine gönderir. Lucy çok geçmeden zihinsel ve fiziksel güçlerini geliştirdiğini, ayrıca telepati geliştirdiğini, zihinsel zaman yolculuğunu ve herhangi bir acı hissetmeme hissini geliştirdiğini keşfeder. 

Uyuşturucuyu sisteminden çıkarmaya çalışmakla yeni süper güçlerini uyuşturucu kaçakçılarının izini sürmek ve onları adalete teslim etmek için kullanmak arasında kalır. Lucy'nin ikili motivasyonları, onu aksiyon filmlerinde karıştırmaktan korkmayan birkaç ciddi film aktristinden biri olduğu için Johansson için mükemmel bir uyumdu.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

 

Johansson, Altın Küre ödüllü komedi filmi “Vicky Cristina Barcelona” Woody Allen ile yaptığı işbirliğinin üçüncü bölümünde, arkadaşı Vicky (Rebecca Hall) ile İspanya'da seyahat eden Cristina adlı genç bir turisti canlandırıyor. 

Kadınlara, silahlı eski karısı Maria Elena'ya (Oscar ödüllü Penélope Cruz) duygusal olarak bağlı olmasına rağmen, onları baştan çıkarmaya çalışan tatlı sanatçı Juan Antonio tarafından yaklaşılıyor. Vicky erkek arkadaşıyla nişanlanırken Cristina, Juan Antonio ve sonunda Maria Elena'nın yanına taşınır. Yönetmen Allen’ın Avrupa döneminden en iyi komedilerden biridir.

Match  Point (2005)

 

Tenis eğitmeni Chris Wilton (Jonathan Rhys-Meyers), operaya ilgi duyan zengin bir öğrenci olan Tom Hewett (Matthew Goode) ile dostluk kurar. Tom ile bir performansa davet edilen Chris, aileyle tanışır ve anında Tom'un kız kardeşi Chloe'yi (Emily Mortimer) kendine çeker.

 Chris, milyoner babası Alec (Brian Cox) ile iş bulmak için onunla evlenir, ancak Tom'un Amerikalı kız arkadaşı Nola Rice (Scarlett Johansson) ile tehlikeli bir ilişki, yeni keşfettiği sosyal statüsünü tehdit eder.

Ghost World (2001)

 

Liseden mezun olmakla yüz yüze gelen, alaycı bir şekilde gözlemledikleri ve gerçekte ne istediklerine karar veren neo-cool Enid (Thora Birch) ve Rebecca'nın (Scarlett Johansson) hikayesi. Enid, sıradışı Seymour (Steve Buscemi) ile ilgilenmeye başladığında ve Rebecca, dikkatini karşılıklı romantik saplantıları Josh'a (Brad Renfro) odakladığında, kızların arkadaşlığı sonsuza kadar değişir.

Girl With A Pearl Earring (2003)

 

Babası kör olduğunda Griet (Scarlett Johansson), ressam Johannes Vermeer'in (Colin Firth) hizmetçisi olarak çalışmaya gitmelidir. Griet, evi temizlerken Vermeer ile beklenmedik bir arkadaşlık kurar ve ikisi de ressamın kıskanç karısı Catharina'yı (Essie Davis) kışkırtma korkusuyla sır olarak kalmayı kabul eder. Zengin patron Van Ruijven (Tom Wilkinson) Griet'in peşine düşmeye başladığında ve onun bir resmini sipariş ettiğinde, Vermeer ve Griet birlikte uzun saatler geçirmek zorunda kalır.

Her (2013)

 

Spike Jonze’nin bilim kurgu romantizmi, Johansson'a kariyerinin en büyük oyunculuk zorluklarından birini sağladı. Özellikle jestleri ve yüz ifadeleriyle tanınan bir aktris olan Johansson, yalnız Theodore Twombly (Joaquin Phoenix) tarafından kullanılan yapay zeka programının bedensiz sesi Samantha olarak bu becerilerin hiçbirini kullanamazdı.

Samantha'nın sesi Theodore tarafından baştan çıkarıcı olarak görülüyor ve Samantha'ya gerçek bir insanmış gibi aşık olmaya başlıyor.

Lost In Translation (2003)

 

Johansson, bugüne kadarki en önemli övgülerini Sofia Coppola’nın Tokyo’daki iki Amerikalı arasında büyüyen ilişkiyi konu alan romantik komedi / dramasında aldı. Yaşlanan film yıldızı Bob Harris (Bill Murray), bir Suntory viski reklamı çekmek ve fotoğrafçı kocası John (Giovanni Ribisi) genellikle şehirde görevli olan genç bir kadın olan Charlotte ile aynı otelde kalmak için Tokyo'da. 

İkisi otel barında buluşur ve hızlı bir şekilde arkadaşlık kurar, her biri diğerine hayatlarında yaşadıkları duygusal hayal kırıklığını itiraf eder. Bir vakıf olarak Coppola'nın Oscar ödüllü senaryosuyla, Murray ve Coppola'nın her biri etkileyici bir performans sunuyor ve Charlotte olarak Johansson ilk BAFTA Ödülü'nü kazandı ve Altın Küre için ilk adaylığını aldı.

Marriage Story (2019)

 

Johannson, bir zamanlar genç bir sinema oyuncusu olarak tanınan ancak inandırıcılık kaygısıyla New York'a tiyatro yapmak için taşınan Nicole Barber rolüyle iki 2019 Oscar Ödülü adaylığının ikincisini aldı. 

Orada, gelecek vadeden tiyatro yönetmeni Charlie (Adam Driver) ile tanışır ve evlenir. Ortaklıkları her ikisini de yeni boyutlara taşıdı. Ama Nicole, Charlie’nin hayali için her şeyden vazgeçtiğini hissetmeye başlar, bu da onu ve oğulları Henry'yi büyük ölçüde rahatsız eder. 

Sonunda daha fazla dayanamıyor ve Noah Baumbach’ın “Evlilik Hikayesi” aslında boşanma hikayesine dönüyor. Nicole Johansson'a şimdiye kadar oynadığı en karmaşık ve hareketli karakterlerden birini canlandırıyor ve performansıyla dördüncü BAFTA adaylığını, beşinci Altın Küre adaylığını ve üçüncü SAG Ödülü'ne aday gösterildi.

A Good Woman (2004)

 

New York üst sınıfının her üyesini küçümseyen baştan çıkarıcı Bayan Erlynne (Helen Hunt), evli bir aristokrat olan Robert Windermere'yi (Mark Umbers) kazanma umuduyla İtalya'nın Amalfi şehrine gider. Flört haberleri bir skandala dönüştüğünde, Windermere'in masum karısı Meg (Scarlett Johansson), genç Lord Darlington'a (Stephen Campbell Moore) olan ilgisine rağmen ayrıntılı bir intikam planı hazırlar. Meg'in 20. doğum günü partisinde, tüm yasadışı arzular yüzeye çıkar.

The Other Boleyn Girl (2008)

 

Kral VIII.Henry'nin (Eric Bana) bir varisi yok. Bunu kişisel kazanç için bir fırsat olarak gören Norfolk Dükü (David Morrissey) ve Sir Thomas Boleyn (Mark Rylance), Thomas'ın kızı Anne'yi (Natalie Portman) kralı baştan çıkarmaya ikna eder. Ancak Henry, bunun yerine Anne'nin kız kardeşi Mary'ye (Scarlett Johansson) aşık olur.

 

 

0 0
Marvel’İn Yeni Dizisi Wandavision 

Marvel’İn Yeni Dizisi Wandavision 

Fragmanının yayınlandığı günden beri en merak edilen dizilerden birisi olan WandaVision 15 Ocak tarihinde izleyici ile buluşmuştu. WandaVision dizi...

İş Dünyasına Dair Filmler

İş Dünyasına Dair Filmler

İş dünyasında başarılı olmak istiyorsanız, neyse ki bu hedefe giden birçok yol var. Bazı insanlar teknik becerilere odaklanmanın başarılı olmanın b...

Black Adam İle Gündeme Gelen Dwayne Johnson Filmleri

Black Adam İle Gündeme Gelen Dwayne Johnson Filmleri

Aksiyon filmlerinin aranan isimlerinden biri olmasının yanı sıra komedi ve çocuk filmlerinde de rol alan usta oyuncu çok geniş bir yaş aralığına hi...