01/03/2021 - 08:11

Sosyal Medyada Paylaş

Evde Egzersiz Yapabileceğiniz En İyi Uygulamalar

Evde Egzersiz Yapabileceğiniz En İyi Uygulamalar

Evden çalışanların arttığı bu dönemde çoğumuz hareketsiz bir yaşama alıştı bile. Tüm mekanların kapalı olduğu bu dönemde ise spora gitmek alınan kiloları vermenin en iyi yollarından. Fakat bu duruma çözüm spor salonuna gitmeden de getirilebiliyor. Telefonlar ve tabletler için üretilen mobil uygulamalar sayesinde forma girmek kolaylaştı. Evde egzersiz yapabileceğiniz en iyi uygulamalar ile fitness a giderek ya da gitmeden sağlıklı bir bedene kavuşabilirsiniz. Öncelikle programlar uzman eşliğinde hazırlanıyor olmakta. Ayrıca hareketlerin de ayrıntılı gösterildiği bu programlar sayesinde spor salonuna gitmeye gerek kalmıyor. 

Covid19’un hayatımıza getirdiği hareketsiz yaşama karşı koymak artık çok kolay. Çok ünlü geliştiricilerin yaptığı bu programlar sporu adeta bir yaşam biçimi haline getiriyor. Bu uygulamalar iyi görünmekten öte sağlıklı bir vücut için şart olan sporu sizler için eve getiriyor. Ayrıca mental sağlığı da desteleyen sporu hayata kazandırmak için en basit seviyelerden ileri düzeylere dek farklı programlar içeriyorlar. Dileyenler ekipmanla bu egzersizleri yaparak kısa sürede hedeflediği görünüme ulaşıyor. Ekipmansız hatta çok küçük alanlarda bile rahatça yapılabilecek egzersizleri rahatlıkla bulmak mümkün. 

 

Nike Training Club 

Farklı antrenman seçenekleri ile hemen her yaştan kişiye hitap eden program vücut ağırlığı ya da ekipmanlarla çalışma imkanı sunuyor. Evde egzersiz yapabileceğiniz en iyi uygulamalar arasında bulunan Nike Training Club, 185 adet ücretsiz antrenmana sahip. Bunun yanında meditasyon ve yoga gibi diğer egzersizler için de programlar bulunuyor. Esneklik ya da güçlendirme gibi farklı isteklere yönelik ihtiyaçları da başarıyla karşılıyor. HIT kardiyolar gibi hızlı yağ yakan alternatiflerle birlikte kilo koruma dönemindekiler için sıkılaştırıcı antrenmanlar yer alıyor.

Adidas Training by Runtastic

Tüm dünyada beğeniyle kullanılan program evde veya spor salonunda çalışmak isteyenler için oldukça ideal. Kendinizin oluşturabileceği antrenman programları yer alıyor. Ayrıca nasıl yapılacağını da ayrıntılı şekilde gösteren bir fitness antrenörü de programda yer alıyor. Kilo verme, vücut geliştirme, esnekliği artırma ya da koşu yapma gibi farklı antrenman tiplerine uygun seçenekler bulunuyor. 

Fitify

Fitify, kısa sürede hedefine ulaşmak isteyenlerin en çok tercih ettiği evde egzersiz yapabileceğiniz en iyi uygulamalar arasında bulunuyor. Vücut ağırlığı ile yapılabilecek antrenmanların yanı sıra fitness aletleri içeren antrenmanları da sunuyor. Dambıl, jimnastik topu, köpük rulo, barfiks demiri ya da direnç bandı gibi çok kullanılan ekipmanlar hatta daha fazlası yer alıyor. Yağ yakmak isteyenlerin yanı sıra güçlendirme egzersizlerine ihtiyaç duyanlar gibi farklı ihtiyaçlara yönelik programlar bulunuyor. 900’den fazla egzersiz yer alan uygulama kişiye özel fitness programı yapma imkanı da sunuyor.

Freeletics Training Coach 

Avrupa’da 1 numara olan uygulama, evde ekipmansız egzersiz yapmak isteyenlerin beğeniyle tercih ettiği seçeneklerden bir diğeri. Motivasyon veren programları sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenler ya da vücut geliştirmek isteyenler için en iyi uygulamalardan birisi. Ayrıca seyahat sırasında ya da dışarıda olman durumunda ihtiyaca göre daha sessiz davranabileceğiniz, küçük alanlarda yapılabilecek egzersizler de sunuyor. Ücretli programlar da bulunan uygulama kişiye yönelik çözümler sunabilmesi sebebiyle kullanıcılar tarafından çok beğeniliyor. 

Yoga Down Dog

Evde egzersiz yapabileceğiniz en iyi uygulamalar arasında bulunan Yoga Down Dog, yoga yaparak formunu korumak isteyenler için profesyonel bir destek sunuyor. Başlangıç ve ileri seviyelerde egzersizler yapmak isteyenler için farklı programlar bulunuyor. Egzersiz yaparken rahatlamak ve ağrılarından kurtulmak isteyenler için özellikle sırt ve bel ağrılarına çözüm getiriyor. Çevrimdışı çalışma modu da bulunan uygulama nerede olursanız olun kullanma imkanı sunuyor. Ayrıca farklı ses seçenekleri ile de arzu edilen şekilde dinleme imkanı da bulunmakta.

0 0
Pilates İle Yoga Arasındaki Fark Nedir?

Pilates İle Yoga Arasındaki Fark Nedir?

Başlangıç ​​olarak, her iki egzersiz türü de zihin için çok doğal bir egzersiz şeklidir ve özellikle son zamanlarda pek çok kişinin bir Pilates egz...

Güreş Nedir?

Güreş Nedir?

3 ana güreş tarzı vardır: halk tarzı, serbest stil ve Greko Romen. Küçük farklılıklar içeren birçok benzer özelliğe sahiptirler. Burada öncelikle l...

Size Daha Hızlı Sonuçlar Getirecek 6 Hızlı Vücut Geliştirme İpuçları!

Size Daha Hızlı Sonuçlar Getirecek 6 Hızlı Vücut Geliştirme İpuçları!

İşte yaşamanız gereken 6 hızlı vücut geliştirme ipucu. Bunlara dikkat edin ve başarıya giden yolda olacaksınız. Daha hızlı sonuçlar için bunları ku...

Zbr

Meslek Belirtilmedi

Trendler