05/01/2021 - 11:02

Sosyal Medyada Paylaş

Türkiye Futbol Federasyonundan Beklenmedik Hükmen Mağlubiyet Kararı.

Türkiye Futbol Federasyonundan Beklenmedik Hükmen Mağlubiyet Kararı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle Futbol başta olmak üzere neredeyse tüm büyük spor organizasyonları etkilendi. SporToto Süper Ligine de bu etkiler ertelenen maçlar ve yoğun maç fikstürü ile yansımıştı. 

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), liglerin ikinci yarısında (31 Ocak maç programları ile birlikte) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle takımların sahaya çıkamaması halinde hükmen mağlup sayılacağını açıkladı.

TFF  "Liglerin ikinci devrelerinin ilk müsabakalarından geçerli olmak üzere, Covid-19 PCR test sonuçlarına göre pozitif vakalar ve hastalığı geçirmekte olanlardan ötürü yapılan müsabaka ertelemeleri yapılmayacaktır. Kulüpler Futbol Müsabaka Talimatı'na göre minimum 9 kişi ile sahaya çıkabilecek, aksi takdirde hükmen mağlup sayılacaklardır." yönünde açıklama yaptı.

TFF’nin bu beklenmedik kararına karşılık süper lig ekiplerinin tepkileri merak konusu iken Beşiktaş kulübünden gelen tepki niteliğindeki açıklaması şu şekilde;

"Türkiye Futbol Federasyonu’nun, 21 Aralık 2020 tarihinde resmi internet sitesi aracılığıyla ilan ettiği, sezonun ikinci yarısında uygulanacak statü ve talimatlarda yer alan hükmen mağlubiyet uygulamasının, sporun ruhundaki yarışma ve yarışarak kaybetmek ve kazanmak ilkesine aykırı olduğunu düşünüyoruz.

Federasyonumuzun, Covid-19 salgınının olumsuz etkilerini göz önünde bulundurarak statü ve talimatlarda yapmış olduğu değişiklikler, her ne kadar kulüplere birtakım kolaylıklar sağlıyor olsa da bir kulübün Covid-19 nedeniyle sahaya minimum 9 futbolcuyla çıkamayarak hükmen mağlup sayılacak olması, vicdanlara sığmayacak ve telafisi mümkün olmayan maddi ve manevi zararlara sebebiyet verecektir.

Türkiye Futbol Federasyonu’nu almış oldukları bu kararı yeniden gözden geçirmeye davet ediyoruz" oldu. 

Ligin ikinci yarısının başlamasına 3 hafta kalmışken TFF’nin konuyla ilgili başka bir açıklama yapmaması kararın uygulanacağını göstermekte.

4 0
Pilates İle Yoga Arasındaki Fark Nedir?

Pilates İle Yoga Arasındaki Fark Nedir?

Başlangıç ​​olarak, her iki egzersiz türü de zihin için çok doğal bir egzersiz şeklidir ve özellikle son zamanlarda pek çok kişinin bir Pilates egz...

Güreş Nedir?

Güreş Nedir?

3 ana güreş tarzı vardır: halk tarzı, serbest stil ve Greko Romen. Küçük farklılıklar içeren birçok benzer özelliğe sahiptirler. Burada öncelikle l...

Evde Egzersiz Yapabileceğiniz En İyi Uygulamalar

Evde Egzersiz Yapabileceğiniz En İyi Uygulamalar

Evden çalışanların arttığı bu dönemde çoğumuz hareketsiz bir yaşama alıştı bile. Tüm mekanların kapalı olduğu bu dönemde ise spora gitmek alınan ki...