06/03/2021 - 19:39

Sosyal Medyada Paylaş

Aromaterapi İle Meditasyon Yapın

Meditasyon yapmanın birçok farklı yolu vardır ve bir meditasyon tekniği zihni sakinleştirme ve vücudu rahatlatma fırsatı sağladığı sürece, meditasyonun sağlık ve stresten kurtulması için birçok faydası vardır. Aşağıdaki teknik, aromaterapinin faydalarını odaklanmış meditasyonun basitliğiyle birleştirerek, meditasyona yeni başlayanlar veya uygulamayı zorlayıcı bulanlar için bile kolay bir meditasyon şeklidir. Bunu olabildiğince düzenli olarak uygulayın ve şu anda daha az stresli hissedecek ve gelecekteki strese karşı direnç geliştireceksiniz.

Meditasyon

Rahat bir pozisyona girin ve talimatlara göre bir tütsü çubuğu yakın.

Dumanın izleri kıvrılıp yukarı doğru hareket ederken, sadece izlemeye odaklanın. Dumanın izinden gitmeye başlayan farklı yollara ve kalıplara kendinizi bırakın.

Kafanıza başka düşünceler gelirse, dikkatinizi yavaşça tütsüden kalan duman izine geri getirin. Şimdiki anda kalın ve sade ve zarif ekranın keyfini çıkarın.

Bu süreci yapabildiğiniz kadar sürdürün (müsait olduğunuz süreyi ve odaklanma yeteneğinizi hesaba katarak). İlk başta haftada birkaç kez yalnızca beş ila on dakika harcamak isteyebilirsiniz odaklanma ve orada kalma beceriniz arttıkça seanslarınızı uzatın ve uygulamayı daha sık deneyin.

İpuçları

Bu meditasyonun ana fikri şimdiki anda kalmak olsa da, düşünceleriniz en başta olmalı. Bu olurken, odak noktanızı kaybettiğiniz için kendinizi eleştirmek yerine, düşüncelerinizin devreye girdiğini fark ettiğiniz için kendinizi tebrik edin, böylece odağınızı tekrar şimdiki zamana yönlendirebilirsiniz.

Aromaterapideki birçok uzmana göre, rahatlamak için en iyi kokular lavanta (sakinleştirici özellikler için), adaçayı (arındırma yetenekleri için) ve nane (zihinsel odaklanma için), ancak sizinle rezonansa giren herhangi bir kokuyu kullanabilirsiniz.

Çubuk tütsü kokusu duman yoluyla yayıldığı için, duman izlerini yüzünüze çok yaklaştırmamaya dikkat edin. İyi havalandırılmış bir odadaysanız, dumanını doğrudan solumadığınız sürece tütsünün size bir zararı olmaz.

Tütsü yakmakla ilgili problemleriniz varsa (örneğin solunum problemlerinden dolayı), farklı bir meditasyon türü deneyin.

0 0
Yaşlandığımı Nasıl Anlarım ?

Yaşlandığımı Nasıl Anlarım ?

Yaşlanmanın alamatlerini sayarken kendimce bir takım ölçülerim var.